draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Dlaczego ważne jest wzmocnienie rdzenia mięśniowego?

Posiadanie sprawnego i wysportowanego ciała jest istotnym celem dla coraz większej liczby osób. Wykazano, że utrzymanie aktywności fizycznej i zdrowej diety pomaga przedłużyć długość życia i zapobiega podatności na choroby. Jeśli trenujesz od dłuższego czasu i jesteś zaangażowany w swoje zdrowie, możesz znać słowo „core”, czyli rdzeń, ale wiele osób nie ma pojęcia, czym jest core i dlaczego ważne jest, aby to wyjaśnić. Stanie w pozycji wyprostowanej, podnoszenie ciężarów, kopanie piłki – wszystkie te czynności angażują różne mięśnie. Jednak podstawą, która zawsze jest zaangażowana jest właśnie rdzeń.

Czym jest core (rdzeń) i jakie są jego mięśnie?

Zastanawiasz się, czym jest core? Otóż termin „core” pochodzi z języka angielskiego. W języku angielskim pojęcie to przyjęło się na określenie wszystkich mięśni znajdujących się w centralnym obszarze ciała, które odpowiadają za utrzymanie sprawności ciała i umożliwiają nam wykonywanie codziennych czynności siłowych. Najlepsze ćwiczenia wzmacniające core znajdziesz w https://sztukaodchudzania.pl Główne mięśnie tworzące core to: mięśnie brzucha, mięśnie lędźwiowe, mięśnie miednicy, pośladków i kręgosłupa. Wszystkie razem odpowiadają za nadanie stabilności i siły całemu naszemu ciału, a także pełnią funkcję ochronną dla całego kręgosłupa.

Dlaczego ważne jest wzmocnienie rdzenia?

Ćwiczenia, które pomagają i wzmacniają rdzeń, nie mają na celu tylko zdobycia mięśni lub posiadania zdefiniowanego ciała, ale wykraczają poza to. Ta część naszego ciała jest najważniejsza na poziomie mięśniowym, ponieważ musi podtrzymywać całą stabilność tułowia. Nasze kończyny są niezbędne do wykonywania niektórych czynności, ale to rdzeń trzyma wszystko razem i chroni przed urazami.

Nie ma znaczenia, jeśli nie jesteś w 100% sprawny lub jeśli nie uprawiasz często sportu, jeśli wykonasz ćwiczenia wzmacniające rdzeń, pomożesz swojemu ciału być bardziej odpornym i stabilnym, a także rozruszasz kości, co pomoże uniknąć urazów lub problemów z plecami, jeśli spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej. Jedną z funkcji rdzenia jest utrzymanie prostej postawy i ochrona wnętrzości naszego ciała podczas wykonywania jakiegokolwiek wysiłku, na przykład podnoszenia toreb z zakupami, wchodzenia po schodach czy podnoszenia lub opuszczania żaluzji. Dlatego bardzo przydatna i korzystna dla naszego zdrowia i komfortu jest świadomość naszego rdzenia i utrzymywanie go w sprawności i aktywności podczas wykonywania jakichkolwiek ruchów siłowych.

 

Copyright © All rights reserved.