draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Porady dla początkujących z łucznictwem

Znajdź dobry klub z doświadczonymi trenerami

Ważne jest, aby mieć odpowiednią osobę, która pomoże Ci od samego początku. Każdy klub będzie miał ludzi, którzy mogą nauczyć cię podstawowych kroków. Znajdą się tam również starzy mistrzowie, którzy poprowadzą Cię dalej, gdy będziesz traktował ten sport bardziej poważnie.

Na początku spróbuj wypożyczyć swój sprzęt

Kluby często zapewniają początkującym sprzęt za darmo lub wypożyczają go za niewielką opłatą. Najlepiej jest najpierw wypróbować sport, niż wydawać pieniądze na coś, co może nigdy nie dostać żadnego właściwego wykorzystania.

Rozważ poprawę swojej kondycji fizycznej

Podczas gdy siła fizyczna nie jest głównym problemem na początku, szczególną uwagę należy zwrócić na górną część ciała i ramiona, zwłaszcza jeśli chcesz stać się bardziej konkurencyjny. Więcej mocy w górnej części ciała oznacza większą kontrolę nad strzałem.

Bądź cierpliwy w treningu

Nauka bezpiecznego strzelania z łuku i strzał zajmuje tylko kilka minut, a przy odpowiedniej instrukcji, większość ludzi może trafić w środek celu łuczniczego z rozsądnej odległości w ciągu kilku prób. Nie oczekuj jednak, że od razu staniesz się mistrzem – łucznik wymaga lat treningu, aby osiągnąć dobry poziom zawodniczy.

Copyright © All rights reserved.