draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Gry z motywem łucznictwa

Każdy z nas ma czasem taki dzień, kiedy po prostu musi usiąść wygodnie na kanapie, wziąć do ręki swój ulubiony napój i zwyczajnie się zrelaksować. A co może być lepszym sposobem, by odpocząć od nudnej codzienności otaczającego go świata i powtarzających się problemów, niż oddanie się objęcia fascynującego świta starożytnych bitew i intryg. Poniżej wyselekcjonowaliśmy 7 gier, specjalnie kładąc nacisk na motyw łucznictwa, jednakże jesteśmy pewni, że nie tylko miłośnikom strzał i łuków przypadną one do gustu. Niektóre z nich to świetne propozycje, które sprawdzą się jako ciekawy sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół, ale będą również dobrym wyborem na wolne samotne popołudnie przy kawie.

Archery Big Match

W tej grze możesz wcielić się w prawdziwego łucznika i strzelać do rozmaitych celów. Mamy tutaj do wyboru zwykle cele, słomiane kukły, ale także ruchome cele. Gra z pozoru wydaje się prosta i intuicyjna, ponieważ wystarczy dotknąć ekranu palcem i naciągnąć wirtualną cięciwę, jednakże pozostaje jeszcze kwestia wzięcia pod uwagę prędkości wiatru, jak i jego kierunku. Archery Big Match mamy do przejścia aż 250 poziomów, z czego na każdym z nich możemy zdobyć sumę trzech gwiazdek. Oprócz tego gra posiada również inne tryby jak np. tryb bitwy, który daje nam możliwość wypróbowania naszych sił w starciu z innymi użytkownikami. Bez większego problemu można grać w nią za pomocą smartfona, co zdecydowanie przemawia na jej korzyść. Jeśli łucznictwo jest więc zainteresowaniem Twoim i Twoich przyjaciół to ta gra będzie dla Was świetnym wyborem!

Wygnańcy: Oblężenie

Teraz coś dla miłośników planszowek! Oblężenie to gra w której aż roi się od zasad. Ale czym byłaby bez nich dobra gra strategiczna! Mogę Was zapewnić, że instrukcje przeczytacie nie raz, a co najmniej cztery razy. Jednakże, gdy już to zrobicie poczujecie się jak prawdziwy strateg wojenny przygotowujący się na nadejście wroga. Sama gra składa się z 4 rund, przy czym każda ma dwie fazy, rozbudowa stanowiska, jak i oczywiście oblężenia. Limit graczy to 5 osób, natomiast całość rozgrywki plasuje się na czas około dwóch godzin. Miłośnicy łucznictwa na pewno dobrze się w niej odnajdą, z racji, że mamy tu możliwość budowania koszarów, rekrutowania, a także trenowania naszych wojsk (w tym oddziału strzelców). Do dyspozycji twórca gry oferuje nam sporo kart, żetonów jak i typów ataku. Jeśli więc lubicie złożone i dobrze zaplanowane strategie, to ta gra na pewno przypadnie Wam do gustu!

Twierdza

Ta gra liczy sobie już trochę lat, jednak wśród miłośników internetowych gier strategicznych jest ona niemal klasykiem, a cytaty z niej pamięta większość graczy, nawet tych niedzielnych. Buduj własne królestwo, zadbaj o spichlerze, zbuduj młyn, upiecz chleb i wyżyw swoją ludność, tak by była zadowolona. W zamian podziękuje Ci ona sprawniejszą pracą i szybszą produkcją potrzebnych dóbr. Następnie wybuduj koszary i zrekrutuj wojsko, które będzie chronić Twojego króla. Możliwości są naprawdę ogromne, a sama gra nie jest skomplikowana. Gdy już opanujemy podstawy możemy oddać się jej w zupełności, ponieważ ma ona jedną podstawową wadę, a mianowicie niesamowicie wciąga! Odnajdą się w niej nie tylko miłośnicy łucznictwa, ale również osoby niemające na co dzień kontaktu z grami komputerowymi. Ciekawą opcją jest to, że można w nią grać z różnych urządzeń, bez specjalnego spotykania się z innymi uczestnikami w jednym miejscu, dlatego jest świetnym wyborem na wolne popołudnie.

Mount&Blade

Jest to typowa strategiczna gra RPG, która doczekała się wielu edycji, jednakże wszystkie z nich są zbudowane na podobnym zamyśle. Akcja przenosi nas do mrocznego i niebezpiecznego świata średniowiecza, gdzie wcielamy się w wybraną postać, rekrutujemy własny oddział wojskowy, a następnie wyruszamy na pole bitwy. Ciekawa grafika, jedyny w swoim rodzaju system walki (dostępność wielu narzędzi bitewnych), a także dobra praca kamery nadają całej rozgrywce dynamizmu i dają graczowi dużo satysfakcji. Twórca gry oferuje nam szeroki wybór profesji, w którą może wcielić się nasza postać m.in. wojownik konny, wojownik pieszy, łucznik konny, czy kusznik. Niektóre edycje oferują także opcje rozgrywki wieloosobowej, przez co możemy się cieszyć rozgrywką przez internet z naszymi znajomymi. Gracz sam kreuje swoją postać, a także od niego właśnie zależą jego losy. Kolejnym fenomenalnym elementem gry jest ogromnych rozmiarów mapa, która nie ogranicza nas ruchowo. Jej najnowsza edycja z 2021 roku uwzględnia również warunki pogodowe i zmieniające się pory roku.

Archery Elite

Archery Elite to kolejna gra, która cieszy się dużym zainteresowaniem posiadaczy urządzeń z systemem Android. Zdecydowanie największą sławę zdobyła w roku 2019, jednakże można powiedzieć, że wciąż jest w „Top 10”, jeśli mówimy o grach z motywem łucznictwa. Jednymi z jej największych plusów, dzięki którym Archery Elite zdobyła sobie uznanie wśród szerokiego grona użytkowników są realizm, grafika 3D, a także dostępność wielu rozmaitych lokalizacji, które dają nam uczucie prawdziwego uczestnictwa w olimpiadzie. Jeśli więc masz żyłkę do współzawodnictwa, to ta gra jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Rywalizuj z graczami z ponad 143 państw i zostań mistrzem! Dzięki niektórym z trybów masz także szansę na grę z przyjaciółmi przez internet. Do wzięcia udziału w tych międzynarodowych zawodach wystarczy Ci tylko telefon, wirtualny łuk, strzały i silna wola, by się nie poddać! Rozwijaj swoje umiejętności wraz z każdym nowym poziomem!

Beach party

Jeśli macie ochotę na odrobinę ryzyka to ciekawym wyborem wydaje się być gra Beach Party. Jest to przykład klasycznej gry na automatach, czyli tzw. slota, który od długiego czasu cieszy się dużą popularnością miłośników legalnego hazardu. Jeśli jednak boicie się utraty swoich pieniędzy lub po prostu nie macie jeszcze doświadczenia z kasynowymi grami na automatach, to dostępne są również jej darmowe wersje. Jeśli chodzi o zasady można śmiało powiedzieć, że są one dość intuicyjne i przejrzyste. Gra polega bowiem (tak jak większość gier na automatach), na ułożeniu trzech takich samych symboli w równej linii. Automat daje również szansę na darmowe spiny. Możemy liczyć na ciekawe dodatki w postaci bonusów takich jak np. tarcza do gry w rzutki lub rzutki. Jeśli chodzi natomiast o oprawę wizualną to gra nie ma żadnych zbędnych elementów, które mogłyby nas rozpraszać. Wszystkie ważne informacje, zostały sensownie zawarte w dolnym pasku ekranu. Kolorowe elementy na ekranie takie jak np. smakowicie wyglądające drinki sprawiają, że gra jest ciekawa opcja na wakacje ze względu na jej plażowy klimat. 

Darts Pro

Odchodząc nieco od tematyki kasyn online i kasyn stacjonarnych nasza ostatnią propozycją jest Darts Pro, czyli nic innego jak klasyczne rzutki/lotki. Ta gra zaliczana jest do typowo sportowej kategorii i pomimo, że wydaje się dość prosta wymaga mnóstwo skupienia, równowagi i umiejętności panowania nad swoim ciałem. Zdecydowanie można powiedzieć, że dostarcza całej masy zabawy. Dziś rzutki postrzega się jako pełnoprawną dyscyplinę sportową i organizowane są nawet mistrzostwa świata w tej dziedzinie. Dla miłośników strzał i lotek będzie ona znakomitym wyborem na spędzenie popołudnia. Zasad chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Gra cieszy się popularnością od wielu lat i kojarzona jest przeważnie z amerykańskimi barami i kowbojami. Absolutnie nie jest w żaden sposób grą skomplikowaną, dlatego będzie dobrą opcja jeśli chcemy spędzić popołudnie z dziećmi, rodziną lub przyjaciółmi. Do dyspozycji potrzebujemy jedynie komputera i zapału. Można oczywiście zakupić również prawdziwą tarczę i lotki w sklepie internetowym. Wtedy na pewno nasza gra nabierze znacznie więcej dynamizmu.

Copyright © All rights reserved.