draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Wiedz, kiedy zakończyć strzelanie

Praktyka czyni mistrza

Nie ma krótkiej recepty na to, jak zostać doskonałym łucznikiem. Wymagane są godziny praktyki i poświęcenia, aby osiągnąć przyzwoity standard. Dobrym sposobem na sprawdzenie siebie po dokonaniu postępów jest trening w warunkach rywalizacji.

Rób notatki, aby monitorować postępy

Prowadzenie zapisków z sesji treningowych, notowanie ilości strzał, wyników, warunków pogodowych i ewentualnych drobnych poprawek – wszystko to pozwoli Ci zorientować się w postępach. Przypominanie sobie, jak daleko zaszedłeś, pomoże ci w motywacji do dalszej poprawy.

Baw się dobrze

Jeśli nie możesz zapomnieć o błędach, to następny strzał będzie prawdopodobnie równie zły, jeśli nie gorszy. W każdym razie ucz się na błędach, ale przyjęcie odpowiedniego nastawienia może sprawić, że łucznictwo stanie się przyjemne i doprowadzi do znacznej poprawy.

Wiedz, kiedy zakończyć strzelanie

Dobrze jest wiedzieć, kiedy masz już dość. Jeśli twoje mięśnie słabną, jesteś w złym nastroju lub głodny, przestań. Próba kontynuacji, gdy nie jesteś w stanie tego zrobić fizycznie lub psychicznie przyniesie tylko efekt przeciwny do zamierzonego. Pamiętaj, że trening jest dobry tylko wtedy, gdy ćwiczysz z dobrą formą.

Copyright © All rights reserved.