draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Łucznictwo tarczowe – jak dostać się na zawody?

Prawdopodobnie najbardziej znanym i spopularyzowanym rodzajem łucznictwa jest łucznictwo tarczowe. Łucznictwo tarczowe jest tym na co patrzysz, gdy oglądasz olimpijskie zawody łucznicze w telewizji. W rzeczywistości jest to jedyny rodzaj łucznictwa, który jest obecny w Olimpiadzie.

Jakie łuki używane są w łucznictwie tarczowym?

W łucznictwie tarczowym łucznicy strzelają głównie z łuków bloczkowych. Jednakże, tylko łuki bloczkowe są używane w łucznictwie olimpijskim. Dobrą wiadomością dla początkujących łuczników jest to, że tylko kilka turniejów ma jakiekolwiek zastrzeżenia co do tego, kto może wziąć w nich udział. Tak więc w większości przypadków, możesz wziąć udział w prawie każdym turnieju, w którym chcesz.

Łuk bloczkowy – najlepszy wybór do trenowania łucznictwa

Dodatkowo, większość z tych turniejów jest dość luźna, więc nie powinieneś czuć się onieśmielony lub pod zbyt dużą presją podczas zawodów. Wiele z nich również aktywnie zachęca nowych, mniej doświadczonych łuczników do wzięcia udziału. Jeśli nie jesteś pewien czy jesteś wystarczająco dobry, aby wziąć udział w swoim pierwszym turnieju, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Kiedy ćwiczysz strzelanie, czy trafiasz w cel przez większość czasu? Jeśli twoje strzały konsekwentnie lądują na tarczy, nie na bullseye, tylko na samej tarczy – nadszedł czas, abyś wziął udział w swoim pierwszym turnieju. Więc po prostu zapłać (zazwyczaj niewielkie) wpisowe i zapisz się. Jeśli nie jesteś pewien, jakie turnieje są w Twojej okolicy. Szybkie wyszukiwanie w internecie powinno dać Ci kilka dobrych informacji.

Alternatywnie, zawsze możesz zapytać w lokalnym sklepie łuczniczym. Oni będą tymi, którzy będą wiedzieć o wszystkich lokalnych turniejach, jak również innych turniejach i wydarzeniach w okolicznych województwach. Ponadto, jeśli masz w pobliżu klubu łuczniczego – zapytaj tam też. Nawet jeśli nie jesteś członkiem klubu, większość członków klubu łucznictwa ma tendencję do pomagania początkującym łucznikom, którzy chcą dostać się do tego sportu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.