draby.pl

Łucznictwo sportowe w pigułce

Ćwiczenia fizyczne i łucznictwo to idealne połączenie

Ćwiczenia fizyczne i łucznictwo to idealne połączenie. Łucznictwo to sport, który rozwija koncentrację, koordynację ruchową, a przede wszystkim nasz umysł. Dodanie ćwiczeń fizycznych dodatkowo wydłuży czas spędzany przez łucznika na strzelnicy lub w terenie Łucznictwo jest fascynujące i super zabawne. Zwiększona siła i wytrzymałość sprawi, że łucznik będzie strzelał więcej, jak również będzie chętniej chodził częściej na strzelnicę, a to z pewnością oznacza więcej zabawy.

Jednak praca z profesjonalnym instruktorem jest bardzo ważna, ponieważ istnieje wiele przypadków, w których łucznik w interesie szybkiego budowania siły do strzelania z łuków o dużej mocy energicznie stara się wykonać nadmierną pracę mięśni na siłowni i dostaje kontuzji z nadmiernego wysiłku. Błędy pojawiają się głównie dlatego, że okresy odpoczynku nie są odpowiednio przestrzegane.

Ćwiczenia fizyczne i łucznictwo to idealne połączenie dla lepszych wyników.

Każdy człowiek wymaga innej ilości czasu, aby rozwinąć siłę i wytrzymałość i musi być pod opieką wykwalifikowanych specjalistów w swoich dziedzinach. Łucznictwo to sport, w którym wszyscy rywalizują na równych prawach, bez przewagi biotypu danej osoby. Podczas gdy w koszykówce, ten kto jest wyższy ma przewagę, w mieszanych sztukach walki, ten kto ma większą rozpiętość ramion a dłuższe nogi dają przewagę maratończykowi. W łucznictwie każdy jest na równi.

Wiedz, kiedy zakończyć strzelanie

Czynnikiem różnicującym jest zdolność fizyczna i wydolność zawodnika.

Aktywność fizyczna poprawia stan zdrowia wszystkich ludzi, ale jest niezwykle ważna w niektórych grupach wiekowych. Niektórymi ćwiczeniami, które można połączyć doskonale z łucznictwem są pływanie, spacery, wspinaczka, turystyka, joga i oczywiście medytacja, która pomoże utrzymać i nauczyć się równowagi umysłu i koncentracji. Pamiętaj, że sport uczy Cię rywalizacji nie tylko z innymi, ale także z samym sobą. Wiedza o własnych możliwościach, jaką daje sport stymuluje do samodoskonalenia. Częsta praktyka i ćwiczenia fizyczne zwiększą nie tylko twoją zdolność do trafienia w cel, ale także twoją samoocenę.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.